Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do depilacji laserowej i czego można się spodziewać po zabiegu?

Jak przygotować się do depilacji laserowej i czego można się spodziewać po zabiegu?

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularna metoda usuwania niechcianych włosków na stałe. Dzięki nowoczesnym technologiom, zabieg ten jest coraz bardziej skuteczny i bezpieczny. Warto jednak wiedzieć, jak się do niego odpowiednio przygotować i czego można się spodziewać po jego wykonaniu.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Zanim zdecydujemy się na depilację laserową, warto umówić się na konsultację z specjalistą, który oceni naszą skórę i włosy oraz dobierze odpowiednią metodę zabiegu. Przed samym zabiegiem należy unikać opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium, ponieważ opalona skóra jest bardziej podatna na podrażnienia i oparzenia. Należy również unikać wszelkich innych metod depilacji, takich jak woskowanie czy elektroliza, przez co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem. Na kilka dni przed depilacją laserową warto przeprowadzić delikatny peeling skóry, aby usunąć martwe komórki naskórka i ułatwić przenikanie lasera do mieszka włosowego.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Sam zabieg depilacji laserowej w Pruszczu Gdańskim trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od obszaru poddawanego depilacji. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista dokładnie oczyszcza skórę oraz nakłada na nią żel chłodzący lub krem znieczulający. Następnie przystępuje do właściwej części zabiegu - naświetlania skóry wiązką lasera. Podczas tego procesu energia świetlna lasera przenika przez naskórek do mieszka włosowego, gdzie zostaje przekształcona w ciepło i niszczy komórki odpowiedzialne za wzrost włosa.

Efekty i po-zabiegowa pielęgnacja

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak te objawy zazwyczaj ustępują po kilku godzinach. Warto unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu. Należy również unikać podrażniających kosmetyków oraz gorących kąpieli przez kilka dni. Efekty depilacji laserowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów w odstępach 4–8 tygodniowych. Warto pamiętać, że depilacja laserowa nie gwarantuje całkowitego usunięcia włosów, ale pozwala na znaczne ich redukcje i wydłużenie czasu między kolejnymi depilacjami.