Artykuł sponsorowany

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień? Przewodnik po zabiegu

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień? Przewodnik po zabiegu

Laserowe usuwanie przebarwień to innowacyjna metoda, która pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się nieestetycznych plam na skórze. Dzięki nowoczesnym technologiom zabieg ten jest bezpieczny, mało inwazyjny i przynosi zadowalające efekty. W tym artykule dowiesz się, jak działa laserowe usuwanie przebarwień, jakie są jego rodzaje i na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu.

Jak działa laser w usuwaniu przebarwień?

Laserowe usuwanie przebarwień polega na wykorzystaniu energii świetlnej do selektywnego niszczenia komórek zawierających nadmiar melaniny, tj. barwnika odpowiadającego za kolor skóry. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę światła o określonej długości fali, która przenika przez warstwy skóry i jest absorbowana przez melaninę. Melanina pod wpływem światła zostaje rozpuszczona i stopniowo usuwana z organizmu przez układ limfatyczny. W efekcie przebarwienia ulegają rozjaśnieniu lub całkowitemu zniknięciu.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania przebarwień w Bolesławcu czy innym mieście specjalista dokładnie ocenia stan skóry pacjenta oraz rodzaj i nasilenie przebarwień. Następnie dobiera odpowiedni rodzaj lasera i parametry zabiegu. Przed rozpoczęciem terapii skóra jest oczyszczana i znieczulana kremem znieczulającym. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę światła, która przenika przez warstwy skóry i niszczy komórki zawierające nadmiar melaniny. Czas trwania zabiegu zależy od powierzchni obszaru leczonego oraz rodzaju użytego lasera, ale zazwyczaj wynosi od kilkunastu minut do godziny.

Rodzaje laserów stosowanych w usuwaniu przebarwień

W zależności od rodzaju przebarwienia oraz indywidualnych potrzeb pacjenta, specjalista może zastosować różne rodzaje laserów. Najpopularniejsze z nich to lasery Q-switched, lasery frakcyjne oraz lasery IPL (Intense Pulsed Light). Lasery Q-switched emitują krótkotrwałe impulsy światła o dużej energii, co pozwala na precyzyjne i skuteczne usuwanie przebarwień. Lasery frakcyjne działają na zasadzie tworzenia mikroskopijnych kanałów w skórze, przez które następuje proces regeneracji i wymiany uszkodzonego tkanki. Z kolei lasery IPL emitują szerokie spektrum światła, co pozwala na jednoczesne leczenie różnych problemów skórnych.