Artykuł sponsorowany

Ile kosztują trumny i urny?

Ile kosztują trumny i urny?

Wybór odpowiedniej trumny czy urny to jedno z najbardziej istotnych, choć często pomijanych aspektów organizacji pochówku. W Polsce ceny trumien i urn różnią się w zależności od materiałów, z jakich są wykonane, oraz od ich wykończenia. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, aby pomóc Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania.

Przeczytaj również: Jakie usługi pogrzebowe oferuje renomowany zakład?

Jaka jest cena trumien i urn?

Trumny drewniane to najbardziej popularna opcja w Polsce. Wykonane są z różnych gatunków drewna, takich jak sosna, dąb czy modrzew. Cena trumien drewnianych zależy od rodzaju drewna oraz wykończenia – im bardziej luksusowe i ozdobne, tym wyższa cena. Trumny z sosny są najtańsze. Ich cena zaczyna się już od około 500 złotych. Trumny dębowe są nieco droższe, a ich ceny wahają się między 1000 a 3000 złotych. Najdroższe są trumny modrzewiowe, które mogą kosztować nawet do 5000 złotych.

Przeczytaj również: Jak działa dom pogrzebowy?

Trumny metalowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych trumien drewnianych. Są wykonane z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, miedź czy aluminium. Trumny metalowe są szczelne, co sprawia, że są trwalsze niż trumny drewniane. Cena trumien metalowych zaczyna się od około 2000 złotych za trumnę ze stali nierdzewnej. Trumny miedziane są nieco droższe. Ich ceny wahają się między 3000 a 6000 złotych. Najdroższe są trumny aluminiowe, które mogą kosztować nawet do 10 000 złotych. Słowem, cena trumien i urn w Lublinie czy innym mieście może być bardzo różna.

Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Urny to pojemniki przeznaczone na prochy zmarłego, które są coraz częściej wybierane w Polsce ze względu na rosnącą popularność kremacji. Urny wykonane są z różnych materiałów, takich jak ceramika, kamień, metal czy drewno. Cena urn zależy od materiału oraz wykończenia. Najtańsze są urny ceramiczne. Ich cena zaczyna się już od około 100 złotych. Urny kamiennego mogą kosztować od 200 do 500 złotych, a urny metalowe od 300 do 1000 złotych. Najdroższe są urny drewniane, których ceny wahają się między 500 a 2000 złotych.

Ostatecznie wybór trumny czy urny zależy od indywidualnych preferencji oraz budżetu. Warto jednak pamiętać, że to ostatni dar dla bliskiej osoby, dlatego warto zadbać o odpowiednią jakość i estetykę.