Artykuł sponsorowany

Ile kosztują różne rodzaje dachówek?

Ile kosztują różne rodzaje dachówek?

Wybór odpowiedniego rodzaju dachówki jest jednym z kluczowych aspektów budowy domu. Dachówki różnią się nie tylko wyglądem, ale także materiałem, z którego są wykonane, co wpływa na ich cenę. Warto zatem zastanowić się, jakie są koszty poszczególnych rodzajów dachówek oraz jakie cechy mają te materiały.

Jakie są ceny dachówek bitumicznych?

Dachówki bitumiczne to jedne z najtańszych dostępnych na rynku. Ich cena wynosi średnio od 20 do 50 zł za metr kwadratowy, w zależności od producenta i jakości materiału. Dachówki bitumiczne są lekkie, łatwe w montażu oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. Warto jednak pamiętać, że mają one stosunkowo krótką żywotność – około 30 lat – oraz mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Dachówka ceramiczna to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych na polskich dachach. Jej cena jest nieco wyższa niż dachówek bitumicznych – średnio wynosi od 40 do 120 zł za metr kwadratowy. W przypadku Gorzowa, cena dachówki ceramicznej może być nieco niższa, gdyż lokalne firmy oferują korzystne promocje. Dachówki ceramiczne są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz mają długą żywotność – nawet do 100 lat. Ich wadą jest jednak większa masa, co może wymagać wzmocnienia konstrukcji dachu.

Jakie są koszty dachówek betonowych?

Dachówki betonowe to kolejny popularny wybór wśród inwestorów. Ich cena oscyluje w granicach od 30 do 80 zł za metr kwadratowy. Dachówki betonowe są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz mają długą żywotność – nawet do 50 lat. Są również łatwe w montażu i dostępne w wielu wzorach oraz kolorach. Wadą tych dachówek jest ich większa masa, co może wpłynąć na konieczność wzmocnienia konstrukcji dachu oraz na wyższe koszty transportu.

Dachówki metalowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie ze względu na swoją estetykę oraz trwałość. Ich cena wynosi średnio od 50 do 150 zł za metr kwadratowy, co sprawia, że są one jednym z droższych rodzajów dachówek. Dachówki metalowe są lekkie, łatwe w montażu oraz odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Ich żywotność wynosi nawet do 50 lat. Warto jednak pamiętać, że mogą one być głośniejsze podczas opadów deszczu oraz mogą wymagać dodatkowej izolacji termicznej.