Artykuł sponsorowany

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bolesna?

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bolesna?

Mezoterapia mikroigłowa to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących poprawić wygląd swojej cery. Wiele osób zastanawia się, czy zabieg ten jest bolesny. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, omawiając zarówno technikę mezoterapii mikroigłowej, jak i jej efekty.

Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej?

Co warto wiedzieć o zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa polega na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji odżywczych za pomocą cienkich igieł. W trakcie zabiegu igły penetrują powierzchnię skóry na głębokość od 0,5 do 2,5 mm, tworząc mikroskopijne kanały, przez które wprowadzane są preparaty. Dzięki temu składniki aktywne docierają bezpośrednio do warstw skóry, gdzie mają największe działanie. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach.

Jednym z kluczowych aspektów mezoterapii mikroigłowej w Suwałkach i nie tylko jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta podczas zabiegu. Zabieg ten jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, który dobiera odpowiednie parametry igieł oraz preparatów, aby zapewnić jak najlepsze efekty. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest znieczulana miejscowo, co minimalizuje uczucie bólu. Dzięki temu mezoterapia mikroigłowa jest praktycznie bezbolesna.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa przynosi wiele korzyści dla skóry, takich jak poprawa jej jędrności, elastyczności oraz kolorytu. Zabieg ten stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co przekłada się na zredukowanie zmarszczek oraz linii mimicznych. Ponadto mezoterapia mikroigłowa może być stosowana w celu redukcji blizn potrądzikowych, przebarwień czy rozszerzonych porów. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, jednak te objawy ustępują zwykle w ciągu kilku godzin do dwóch dni. W okresie rekonwalescencji zaleca się stosowanie kremów nawilżających oraz preparatów łagodzących podrażnienia. Ponadto należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem oraz stosować kremy z wysokim filtrem UV. Właściwa pielęgnacja po zabiegu przyczynia się do szybszego gojenia skóry oraz utrzymania efektów mezoterapii mikroigłowej na dłużej.