Artykuł sponsorowany

Co obejmuje kompleksowa naprawa powypadkowa?

Co obejmuje kompleksowa naprawa powypadkowa?

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że wypadki drogowe to niestety nieodłączny element ruchu drogowego. W takich sytuacjach ważne jest, aby jak najszybciej przywrócić samochód do stanu sprzed kolizji. Kompleksowa naprawa powypadkowa to usługa, która pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych czynności mających na celu przywrócenie samochodu do pełnej sprawności. W tym artykule dowiesz się, co obejmuje taka naprawa, jakie są jej etapy oraz jak wybrać odpowiedni warsztat.

Jaki jest zakres naprawy powypadkowej?

Pierwszym etapem kompleksowej naprawy powypadkowej jest dokładna diagnoza uszkodzeń pojazdu oraz wycena kosztów naprawy. Specjaliści z zakładu mechanicznego dokonują oględzin samochodu, sprawdzają jego stan techniczny oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne i blacharskie. Na podstawie tych informacji sporządzają szczegółowy kosztorys naprawy, uwzględniając zarówno części zamienne, jak i robociznę. Warto zaznaczyć, że w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub AC, kosztorys taki może być sporządzany przez rzeczoznawcę ubezpieczeniowego, który oceni zakres uszkodzeń i koszty naprawy.

Drugim etapem kompleksowej naprawy powypadkowej w Łodzi czy innym mieście jest naprawa blacharska i lakiernicza. W ramach tej usługi warsztaty zajmują się usuwaniem wszelkich wgnieceń, deformacji czy pęknięć w karoserii pojazdu. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, konieczne może być wymienienie niektórych elementów blacharskich, takich jak błotniki czy drzwi. Po zakończeniu prac blacharskich przystępuje się do prac lakierniczych, które mają na celu przywrócenie pierwotnego wyglądu samochodu. W tym celu stosuje się odpowiednie metody malowania, takie jak lakierowanie natryskowe czy malowanie proszkowe.

Trzecim etapem kompleksowej naprawy powypadkowej jest naprawa mechaniczna i elektryczna pojazdu. W ramach tego etapu specjaliści sprawdzają stan silnika, układu hamulcowego, zawieszenia oraz innych kluczowych elementów samochodu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wymieniają uszkodzone części na nowe lub regenerowane. Ponadto, mechanicy sprawdzają również układ elektryczny pojazdu oraz ewentualne uszkodzenia instalacji czy urządzeń elektronicznych. W przypadku stwierdzenia awarii, specjaliści dokonują naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów.