Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o protezach zębowych elastycznych?

Co warto wiedzieć o protezach zębowych elastycznych?

Elastyczne protezy zębowe to nowoczesne rozwiązanie dla osób poszukujących komfortowego i estetycznego uzupełnienia brakujących zębów. W tym artykule dowiesz się więcej na temat tego rodzaju protez, ich zalet oraz wskazówek dotyczących ich pielęgnacji.

Cechy elastycznych protez zębowych

Elastyczne protezy zębowe są wykonane z termoplastycznych materiałów, takich jak nylon czy poliamid, które charakteryzują się wysoką elastycznością i wytrzymałością. Dzięki tym właściwościom, protezy te doskonale dopasowują się do kształtu jamy ustnej pacjenta, zapewniając wygodę noszenia oraz naturalny wygląd. Ponadto, są one lekkie i cienkie, co sprawia, że są praktycznie niewyczuwalne dla użytkownika.

Zalety stosowania elastycznych protez zębowych

Jedną z głównych zalet elastycznych protez zębowych jest ich komfort noszenia. Dzięki elastyczności materiału, proteza nie powoduje ucisku na dziąsła ani bólu podczas jedzenia. Ponadto, brak metalowych klamer sprawia, że są one mniej widoczne niż tradycyjne protezy, co wpływa na poprawę estetyki uśmiechu. Elastyczne protezy są również odporne na pęknięcia i złamania, co przekłada się na ich długotrwałe użytkowanie.

Wskazania do stosowania elastycznych protez zębowych

Elastyczne protezy zębowe w Poznaniu są szczególnie polecane dla osób z alergią na metale, ponieważ nie zawierają żadnych metalowych elementów. Mogą być stosowane zarówno jako uzupełnienie pojedynczych brakujących zębów, jak i większych ubytków zębowych. Są również odpowiednie dla osób z nietypowym kształtem jamy ustnej oraz dla tych, którzy mają problem z utrzymaniem tradycyjnych protez na miejscu.

Proces wykonywania elastycznych protez zębowych

Wykonanie elastycznej protezy zębowej rozpoczyna się od pobrania wycisku jamy ustnej pacjenta. Następnie, na podstawie tego wycisku, technik dentystyczny przygotowuje indywidualny model protezy. Po uzyskaniu ostatecznego kształtu i dopasowania, proteza jest wykonana z odpowiedniego materiału termoplastycznego. Cały proces trwa zwykle kilka wizyt u stomatologa.

Cena elastycznych protez zębowych

Cena elastycznych protez zębowych może być wyższa niż koszt tradycyjnych protez, ze względu na specjalistyczne materiały oraz technikę wykonania. Jednak warto zwrócić uwagę na korzyści wynikające z ich stosowania, takie jak komfort noszenia, estetyka i trwałość. Ceny mogą się różnić w zależności od ilości brakujących zębów, stopnia skomplikowania przypadku oraz renomy gabinetu stomatologicznego.